Choose a draw :

Men Round 01

Heat 01
Rank Name Total
1st CONNOR BAXTER (HI)
2nd BERND ROEDIGER (HI)
6th KENNY KANEKO (JP)
3rd LINCOLN DEWS (AUS)
5th GIORGIO GOMEZ (USA)
4th JEFFREY SPENCER (HI)
Heat 02
Rank Name Total
5th JAKE JENSEN (AUS)
1st JAMES CASEY (AUS)
2nd MO FREITAS (HI)
4th MATT NOTTAGE (AUS)
3rd KODY KERBOX (HI)
6th BART DE ZWART (NED)
7th THOMAS SHILLACI (HI)
Heat 03
Rank Name Total
3rd ARTHUR ARUTKIN (FR)
4th MICHAEL BOOTH (AUS)
5th SLATER TROUT (USA)
2nd TRAVIS GRANT (HI)
1st JOSH RICCIO (USA)
7th KAEO ABBEY (HI)
6th FINN SPENCER (HI)
Heat 04
Rank Name Total
2nd CASPER STEINFATH (DK)
4th LEONARD NIKA (IT)
6th RYAN FUNK (HI)
1st TOBY CRACKNELL (AUS)
5th KAWIKA KINIMAKA (HI)
3rd ETHAN KOOPMANS (RSA)

Men Round 02

Heat 05
Rank Name Total
5th JEFFREY SPENCER (HI)
2nd MATT NOTTAGE (AUS)
1st SLATER TROUT (USA)
6th KAWIKA KINIMAKA (HI)
3rd KENNY KANEKO (JP)
4th BART DE ZWART (NED)
7th KAEO ABBEY (HI)
Heat 06
Rank Name Total
4th MICHAEL BOOTH (AUS)
2nd LEONARD NIKA (IT)
3rd GIORGIO GOMEZ (USA)
6th JAKE JENSEN (AUS)
5th FINN SPENCER (HI)
1st RYAN FUNK (HI)
7th THOMAS SHILLACI (HI)

Men Round 03

Heat 07
Rank Name Total
2nd CONNOR BAXTER (HI)
3rd MO FREITAS (HI)
1st ARTHUR ARUTKIN (FR)
5th ETHAN KOOPMANS (RSA)
4th SLATER TROUT (USA)
6th GIORGIO GOMEZ (USA)
7th
Heat 08
Rank Name Total
6th JAMES CASEY (AUS)
5th BERND ROEDIGER (HI)
1st KODY KERBOX (HI)
2nd TOBY CRACKNELL (AUS)
3rd MATT NOTTAGE (AUS)
4th LEONARD NIKA (IT)
7th
Heat 09
Rank Name Total
6th JOSH RICCIO (USA)
3rd TRAVIS GRANT (HI)
2nd LINCOLN DEWS (AUS)
1st CASPER STEINFATH (DK)
4th RYAN FUNK (HI)
5th KENNY KANEKO (JP)
7th

Men SEMI-FINAL

Heat 10
Rank Name Total
3rd ARTHUR ARUTKIN (FR)
2nd TOBY CRACKNELL (AUS)
6th LINCOLN DEWS (AUS)
1st MO FREITAS (HI)
5th TRAVIS GRANT (HI)
4th RYAN FUNK (HI)
Heat 11
Rank Name Total
3rd KODY KERBOX (HI)
2nd CASPER STEINFATH (DK)
1st CONNOR BAXTER (HI)
4th MATT NOTTAGE (AUS)
6th SLATER TROUT (USA)
5th LEONARD NIKA (IT)

Men LOSER-FINAL

Heat 12
Rank Name Total
5th RYAN FUNK (USA)
4th MATT NOTTAGE (AUS)
2nd TRAVIS GRANT (AUS)
6th LEONARD NIKA (ITA)
1st LINCOLN DEWS (AUS)
3rd SLATER TROUT (USA)

Men FINAL

Heat 13
Rank Name Total
2nd MO FREITAS (HI)
3rd CONNOR BAXTER (HI)
5th TOBY CRACKNELL (AUS)
1st CASPER STEINFATH (DEN)
6th ARTHUR ARUTKIN (FRA)
8th KODY KERBOX (HI)
4th LINCOLN DEWS (AUS)
7th TRAVIS GRANT (AUS)

Choose a draw :

Women Round 01

Heat 01
Rank Name Total
2nd FIONA WYLDE (USA)
5th CANDICE APPLEBY (USA)
6th SONNI HONSCHEID (GET)
8th MANCA NOTAR (SLV)
7th LARA CLAYDON (HI)
3rd ANNIE REICKERT (HI)
1st TERRENE BLACK (AUS)
4th IZZI GOMEZ (USA)

Women Round 02

Heat 01
Rank Name Total
1st FIONA WYLDE (USA)
5th CANDICE APPLEBY (USA)
3rd SONNI HONSCHEID (GER)
8th MANCA NOTAR (SLV)
6th LARA CLAYDON (HI)
4th ANNIE REICKERT (HI)
2nd TERRENE BLACK (AUS)
7th IZZI GOMEZ (USA)

Women Round 03

Heat 01
Rank Name Total
6th FIONA WYLDE (USA)
5th CANDICE APPLEBY (USA)
7th SONNI HONSCHEID (GER)
8th MANCA NOTAR (SLV)
3rd LARA CLAYDON (HI)
1st ANNIE REICKERT (HI)
2nd TERRENE BLACK (AUS)
4th IZZI GOMEZ (HI)